Eksen Tasarım şirketine hoş geldin ziyareti

 

 

 

 

 

 

 

Eksen Tasarım şirketine hoş geldin ziyareti

gerçekleştirdik. İstek ve önerilerini dinledik.

 

 Sac metal kalıp tasarımında öncü olan Eksen Tasarım firmasına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Teknokent'e taşınmalarının ardından hoş geldiniz ziyareti ve tatlı bir sohbet gerçekleştirdik.

Eksen Tasarım 2012 yılında Manisa'da kuruldu.Özellikle sac metal kalıpçılığı konusunda ağırlıklı olarak otomotiv sektöründeki ana ve yan sanayi firmaları ile çalışmaktayız.
Manisa’da hizmet veren ilk ve tek kuruluşuz. Rakip olarak gördüğümüz firmalar da Bursa ve İstanbul bölgesindeler. Manisa'da bize ihtiyaç olabileceğini düşündüğümüzden dolayı Eksen Tasarım'ı kurduk. Firmayı kurduğumuzda da çoğu talep olumlu yönde değildi. Ne yapacaksınız, ne çizeceksiniz gibi söylemler oldu. Biz de bütün bu tabuları yıktık. Limited şirket olarak Teknokent'e geldik ve daha da büyüdük. Yakında 6. yılımıza gireceğiz

Teknokent'e gelme sebebimiz hem buradaki firmalar ile yakın olabilmek hem de üniversiteden genç yetenekleri bulup aramıza katmak en büyük amacımızdır.

 

 Eksen ismi nereden geliyor, neden eksen?

Bizim bir sloganımız var. "Tasarım Eksen'de başlar." Tasarıma başladığımız zaman ilk yapacağınız işlem eksen konumlamaktır. Biz de bu işe buradan başladığımız için  şirketimizin ismini Eksen olarak koyduk.

Manisa'da sanayiye yönelik bir ofis eksikliği vardı. Bizim de önceki ofisimiz daireden bozma olduğu için bizim aradığımız ofis düzenini Teknokent'te bulduk.

Buradaki herkesin sanayi odaklı olması .Herkesin ortak bir amaç ve gaye için çalışıyor olması bizi buraya çekti. Teknokent'in sanayiye yakın olması, çok kısa bir sürede sanayinin merkezi olacağına inancımız yine etkili sebepler arasında..

 

Buradaki hocalar gerçekten çok yardımcı oluyorlar. Bir sorunumuz olduğu zaman çözmek adına ellerinden geleni yapıyorlar. Hepsi iletişim açısından da çok iyi insanlar. Bu da kötü yanları götürüyor.

 

Teknokentte şu an için olumsuz olarak görebileceğimiz eksiklikler sadece fiziki eksiklikler olarak göze çarpmakta bununda nedeni binaın yeni kurulmuş olması ancak böyle eksikliklerin zaman içerinsinde ortadan kalkacağı düşüncesindeyiz.

 

 

Hepimiz genciz sabah 8 akşam 5 gibi saate dayalı  çalışmadık. Proje bazında çalışıyoruz.  Bir projeyi bitirip daha iyi , daha değişik bir proje yapabilmek adına çok çaba sarf ediyoruz. Bu da bizim en büyük artımız oldu. Bu çalışmalarımızın karşılığı markalardan ve firmalardan da belli oluyor. Otomotiv sektörünün öncü firmalarından Sarıgözoğlu ve Coşkunöz ile birlikte BMW, MercedesBenz, Ford, Renault, PSA projelerinde yer almaktayız